روغن

روغن های خوراکی ، به دو دسته روغن گیاهی و روغن حیوانی تقسیم می شوند.

روغن گیاهی :

روغن گیاهی ماده ای است که از دانه های روغنی و مغز های آجیلی و هسته میوه ها به دست می آید. برای مثال روغن آفتابگردان ، از تخمه آفتابگردان استخراج می شود.

روغن های گیاهی علاوه بر مصارف خوراکی ، مصارف آرایشی و بهداشتی و همینطور کاربرد های درمانی نیز دارند. روغن های گیاهی منبع عالی چربی های سالم می باشند.

چربی های سالم موجود در روغن های گیاهی ، فواید زیادی دارند ؛ از جمله ویژگی های این نوع روغن می توان به کاهش ابتدا به مشکلات قلبی و عروقی اشاره کرد.

همچنین این نوع روغن ها تا حد زیادی به کنترل متابولیسم بدن کمک می کنند و همچنین سبب هضم غذا نیز می شوند. روغن های گیاهی می توانند نیاز بدن به اسید های چرب امگا 3 را برطرف کنند.

روغن حیوانی :

روغن حیوانی که به روغن کرمانشاهی معروف است ، یکی از انواع روغن خوراکی و طبخ غذا در جهان به شمار می رود. روغن حیوانی در همه ی مناطق ایران ، به خصوص مناطق روستایی و یا عشایر نشین ، از شیر تازه تولید می شود.

روغن حیوانی از کره حیوانی بدست می آید. برای گرفتن کره حیوانی ، دوغ را درون مشک ریخته و به اصطلاح می زنند تا کره از آن جدا شود. (از مشک برای نگهداری روغن و لبنيات نیز استفاده می شود).

برای گرفتن روغن از کره ، آن را درون ظرفی ، بر روی آتش حرارت می دهند تا به روغن تبدیل شود و آب موجود در آن هم بخار شود و موارد اضافی باقیمانده از دوغِ موجود در کره که مزه ی ترشی دارد نیز از آن جدا شود.

پس از طی کردن این مرحله ، روغن حیوانی آماده است و نسبت به هر منطقه به روغن موادی اضافه کرده و آن را در جای سرد یا یخچال نگهداری می کنند.

باز هم مواد غذایی جالبی هست که باید در مورد آنها بخوانید :

دمنوش
جو
شکر
رب
ادويه
آرد
نمک
حبوبات
گندم
خلال
سرکه
قند
شیره خرما
قهوه
مربا
چای
عسل
برنج
پودر
شکلات صبحانه
عرق

این محتوا مربوط به بخش آشنایی با مواد غذایی مجله‌ی سبز افروز است.

به بالای صفحه بردن