مربا

مربا یک خوراکی رایج است که از طریق پخت میوه جات ، در آب و به همراه شکر وجود می آید. مربا کردن از روش های قدیمی نگهداری مواد غذایی فساد پذیر است و طی فرایند مربا شدن میوه ، مایعی غلیظ و ژله مانند که صاف و یکدست نشده است به وجود می آِد که طعمی بسیار شیرین و دوست داشتنی دارد.

مربا را معمولاً به همراه کره یا خامه در وعده ی صبحانه مصرف می کنند. این خوراکی شیرین و خوشمزه را همه دوست دارند و از کاربرد های مربا ها در زمان قدیم میتوان به هدیه و سوغاتی دادن مربا ها اشاره کرد.

مربا ها از میوه های گوناگونی تهیه می شوند و هر منطقه جغرافیایی ، مربا های مخصوص به خودش را دارد. برای تولید مربا از میوه تازه خرد شده یا خلال شده استفاده می کنند و به همان مقدار شکر اضافه می کنند و از مواد طعم دهنده مثل زعفران یا در برخی موارد از عسل ، برای خوشمزه تر کردن آن استفاده می کنند و پس از تکمیل مراحل پخت کافی زیر نظر آشپز ، در شیشه در بسته و در جای سرد از آن نگهداری میکنند تا خودش را بگیرد و سفت شود.

سفت شدن مربا به ماده ای به نام پکتین بستگی دارد که در طی پخت در دمای نزدیک به 140 درجه ، اسید و پکتین میوه با شکر درون مربا واکنش می دهد و در این هنگام مربا آماده می شود.

مربای سیب ، مربای کشمش و مربای تمشک به خوبی سفت می شوند اما برخی از مربا ها مثل مربای توت فرنگی به سختی سفت می شود ؛ به همین دلیل برای تهیه این مربا کمی پکتین به آن اضافه می کنند که سبب ایجاد حالت تعادل نسبی مربا می شود.

از معروفترین مربا ها می توان به لیست زیر اشاره کرد :

مربای هویج

مربای آلبالو

مربای انجیر

مربای بالنگ

مربای سیب

مربای به

مربای زردآلو

دیگر مواد خوراکی که برای مطالعه شما قرار داده ایم :

سرکه
شکر
شکلات صبحانه
روغن
چای
پودر
لبنيات
شیره خرما
نمک
قند
کره
گندم
رب
برنج
قهوه
حبوبات
خلال
ترشی
عسل
دمنوش
ادويه
جو
آرد
عرق

این محتوا مربوط به بخش آشنایی با مواد غذایی مجله‌ی سبز افروز است.

به بالای صفحه بردن