قند

قند ، یک ماده خوراکی شیرین است که از چغندر قند استخراج می شود.

قند نیز مثل شکر برای شیرین کردن مواد خوراکی به کار می رود. تفاوت قند با شکر در جنس آنهاست که شکر دانه های ریز سفید رنگی است که از جنس بلور های قابل مشاهده است اما قند دانه های بسیار ریزی است که به شکل حبه قند یا کله قند به خود گرفته است.

معمولا بر خلاف شکر ، قند را در چیزی حل نمی کنند و اگر قرار باشد تا ماده ای را شیرین کنند از شکر استفاده می کنند. قند نیز مثل نبات یا پولکی در کنار نوشیدنی هایی همچون چای ، قهوه و انواع دمنوش مصرف می شود تا طعم دلنشین تری را به این نوشیدنی ها بدهد یا از تلخی آن ها بکاهد. اما همراه با آنها خورده می شود و در خودِ مواد ترکیب نمی شود.

پودر قند ، یا خاک قند ، قند خرد شده است که دانه های بسیار ریزی دارد که کاربرد آن برای ترکیب شدن با دیگر مواد و طعم دادن به آن هاست. تفاوت آن با شکر ، در اندازه های دانه هایش است. پودر قند مثل آرد است و انگار الک شده است ، از این رو در جاهایی که به ماده ی شیرینی با دانه های ریز نیاز است از پودر قند استفاده می شود.

برای مثال در پخت کاک (نوعی شیرینی) ، به نوعی پودر شیرین نیاز است تا پس از پخت هم روی این شیرینی پاشیده شود ، و هم هنگام گاز زدن کاک ، در وسط و لا به لای این شیرینی لوله شده ، رخ بنمایاند ؛ شکر برای این کار مناسب نیست چون دانه های بسیار درشتی دارد پس برای این کار از پودر قند استفاده می کنند.

همچنین از ویژگی های مفید پودر قند می توان به ترکیب شدن بسیار راحت با پودر های طمع دهنده و ادویه هایی مثل دارچین اشاره کرد که در پخت شیرینی های مختلف ، علی الخصوص کاک استفاده می شود.

از دیگر تفاوت های قند و شکر می توان به طعمی غیر از شیرینی اشاره کرد. قند ها را به وسیله ی گیاهان معطر یا عرقیات مختلف ، عطرآگین می کنند و آنها را طعم دار می کنند که از مزیت های قند است. از برخی از موادی که برای طعم دهی به قند استفاده می شود ، می توان به هل و گلاب اشاره کرد که در مقیاس های اندک به قند اضافه می شوند تا رایحه های دلنشینی را به قند بدهند.

خوار و بار روزانه راز هایی دارد که بدتان نمی آید اگر بدانید :

نمک
رب
شکلات صبحانه
خلال
شیره خرما
کره
جو
گندم
مربا
برنج
عسل
سرکه
روغن
حبوبات
ترشی
لبنيات

این محتوا مربوط به بخش آشنایی با مواد غذایی مجله‌ی سبز افروز است.

به بالای صفحه بردن