قهوه

قهوه نوعی نوشیدنی تلخ است که بصورت گرم یا داغ مصرف می شود. پودر قهوه را ، از دانه بو داده قهوه می سازند. گیاه قهوه ، گیاهی است که بومی منطقه ی آفریقا است. قهوه با کافئین شناخته می شود اما ویژگی های دیگری نیز دارد.

قهوه انواع مختلفی دارد که بر اساس نوع ، رنگ و درجه کیفی نامگذاری می شود. از برترین قهوه ها که در بین ایرانی ها نیز رایج هستند ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قهوه ترک
قهوه اسپرسو
قهوه عربیکا
قهوه فرانسه
قهوه لیبریکا
قهوه عربی
قهوه روبوستا

قهوه به دلیل داشتن کافئین ، مثل چای ، کاکائو و شکلات ، ماده ای انرژی بخش است که برای رفع خستگی و بدست آوردن شادابی مصرف می شود. قهوه با ترکیب شدن در آب ، و قرار گیری در ظرف مناسب یا قهوه جوش ، به وسیله ی افزایش دما ، دم کرده و آماده نوشیدن می شود.

بعضی از افراد ترجیح می دهند کمی شیرینی به طعم تلخ آن اضافه کنند و به همین دلیل از مقداری کمی شکر مخصوص یا شکلات استفاده می کنند. قهوه به دلیل خاصیت خاصی که در جلوگیری از خواب دارد نیز شناخته می شود ؛ از این رو قهوه مورد استفاده ی کسانی که شیفت شب هستند یا شب ها درس می خوانند یوده و همینطور مورد علاقه رانندگان شب است که این نوشیدنی حیرت انگیز سبب پایدار کردن هوشیاری و توان کنترل احساسات می شود.

دیدن کنید از دیگر مواد غذایی که هر روز مصرف می کنید :

عسل
کره
شیره خرما
آرد
حبوبات
قند
دمنوش
عرق
برنج
خلال
لبنيات
روغن
ادويه
رب
نمک
جو
گندم
مربا
ترشی
شکلات صبحانه
سرکه

این محتوا مربوط به بخش آشنایی با مواد غذایی مجله‌ی سبز افروز است.

به بالای صفحه بردن