عسل

عسل مایعی شیرین است که توسط زنبور عسل تولید می شود.

عسل به وسیله ی جمع آوری شهد گل و انجام فعالیت های آنزیمی و تبخیر آب به وجود آمده و توسط زنبور عسل در کندو ذخیره سازی می شود. کندو ، واحد های شش ضلعی از جنس موم است که توسط زنبور ها ، برای زندگی و انبار کردن عسل ساخته می شود.

عسل از محبوب ترین صبحانه ها است که بسیار شیرین است و مثل شکلات صبحانه ، از غذا هایی است که کودکان عاشق آن هستند. اما مصرف آن برای کودکان زیر دو سال به هیچ وجه توصیه نمی شود. شیرینیِ عسل به دلیل وجود موادی همچون گلوکز ، فروکتوز و مونوساکارید هاست. عسل نسبت به مواد قندی به بدن سازگار تر است و رتبه یک را بین موادی دارد که تسهیل کننده ی هضم هستند.

از عسل در تهیه ی تنقلات و شیرینی ها هم استفاده می شود. در گذشته که شکر ، صنعتی نشده بود ، بسیار کم تولید می شد و گران بود ، به همین دلیل از عسل به عنوان شیرین کننده استفاده می شد و بسیاری از شیرینی جات ، شیرینی خود را از موادی همچون عسل و خرما می گرفتند.

عسل ماده ای است که ماندگاری بالایی دارد و به دلیل داشتن مقدار اندک آب ، و داشتن هیدروژن پراکسید ، احتمال فاسد شدن آن بسیار ناچیز است ؛ به قدری این احتمال کم است که گفته می شود عسل فاسد نمی شود. به همین دلیل بود که مصریان باستان مردگان خود را با استفاده از عسل مومیایی می کردند.

از دیگر مواد غذایی که داستان های پر فراز و نشیبی داشته اند :

مربا
نمک
برنج
ترشی
قهوه
روغن
آرد
سرکه
چای
ادويه
جو
رب
عرق
حبوبات
کره
شیره خرما
دمنوش
لبنيات
خلال
گندم
پودر

این محتوا مربوط به بخش آشنایی با مواد غذایی مجله‌ی سبز افروز است.

به بالای صفحه بردن